3 Mart 2014 Pazartesi

Haven izle


İMBD : 7.3
diziSRT Puanı : 8.21
Tür : Dram , Fantastik , Gerilim , Gizem , Suç
Yapım Yılı : Amerika
Takip Eden Üye : 129

Zeki ve kendinden emin FBI Ajanı Audrey Parker'ın hayatında geçmişe dair boşluklar vardır. Sıradan bir vaka için Maine'deki Haven adlı küçük bir kasabaya gelir. Çok geçmeden mesleki merakı onu bu dışa kapalı yerleşim merkezindeki tuhaf olayların merkezine çeker. Sonradan anlaşılır ki bu kasaba doğaüstü olaylardan çeşitli şekillerde etkilenen insanların toplanma yeridir. Kasaba halkının kendini göstermeyen yetenekleri gün yüzüne çıkmaya başladıkça Audrey bir yandan bu güçlerin kasaba dışına yayılmasını önlemeye çalışırken bir yandan da Haven'ın sırlarını keşfetmeye devam eder.

Tüm Stephen King öyküleri Maine eyaletinde geçer. Haven de Maine içinde bir kasaba. Bölge halkı bir takım özelliklere sahip ve bunlara “Trouble” diyorlar. Çünkü bu özellikler epey sıkıntı yaratıyor. Dedektif Audrey Parker’in kasabaya gelmesi ile “Trouble” yeniden başlıyor. Emily Rose’un oynadığı Audrey karakteri yetim bir FBI ajanı. Haven ise yetimlerin sığınağı demek. Oraya bir cinayeti araştırmak üzere yollanıyor. Ceset bir uçurumdan fırlatılarak ölen eski bir suçluya ait. İnsanüstü bir durum olduğu ortada ve kısa sürede insanları havaya fırlatabilme özelliği olan katil yakalanıyor. Yakalansa da suçlanamıyor.

Zira dizide özelliklerden ötürü çok insan ölüyor. Audrey bunları cezalandırmaktan aciz. Çünkü kasabada sesleri ile insanları delirten, ölülerin içini doldurup canlandıran, yerde yarıklar oluşturan insanlar var. Audrey’in amiri onu Haven’e bilinçli gönderiyor. Bir telefon konuşmasında “bir süre kalacak, size yardımcı olacak” dediğine şahit oluyoruz. Hakikaten Audrey orada kalıyor, tesadüfen orada kendisine çok benzeyen birinin yaşadığını öğreniyor. Lucy adlı kadının annesi olduğunu düşünüyor. Sezon sonunda ne olduğunu anlatmayayım fakat işler çok gizemli ilerliyor. Yeni sezon yazın ekrana gelecek. İsterseniz biriktirip izleyin, ister şimdi.

kaynak : Haven izle


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder